W ramach biennale modelarskiego rozegrane zostaną dwa rodzaje konkursów :

 

1. Festiwal Modelarski – sędziowany metodą uproszczonąSBM18-plakat
• staranność wykonania oraz poprawność geometryczną
• stopień skomplikowania modelu malowanie i oznakowanie
• wkład pracy


2. Konkurs Modelarski z dokumentacją i oceną punktową
• wg „Przepisy Klasyfikacji i Oceny Modeli Redukcyjnych” LOK


3. Każdy uczestnik może zgłosić swój model do sponsorowanej nagrody specjalnej

KLASY KONKURSOWE - festiwal

JUNIORZY (do lat 13 – rok ur. 2005-2015):
Aj 1 – modele samolotów z napędem tłokowym
Aj 2 – modele samolotów z napędem odrzutowym
Vj1 – modele pojazdów wojskowych wszystkie skale
Rj – (reszta) czyli wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości

MŁODZIK (do lat 18 – rok ur. 2000-2004)
Am1 – modele samolotów z napędem tłokowym
Am 2 – modele samolotów z napędem odrzutowym
Vm1 – modele pojazdów wojskowych wszystkie skale
Rm – (reszta) czyli wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości



SENIORZY (powyżej lat 18 – rok ur. 1999-∞)

 

1. Samoloty/aircraft
A1 – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:32-1:24
A2 – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:48
A3 – modele samolotów z napędem tłokowym - 1:72-1:144
A4 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:32-1:24
A5 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:48
A6 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:72:1:144

2. Śmigłowce/helicopters
A7 – helikoptery 1:48
A8 – helikoptery 1:72

3. Cywilne statki powietrzne/civil airships
A9 - cywilne statki powietrzne – wszystkie skale

4. Dioramy/ dioramas
D1 – dioramy lotnicze – wszystkie skale
D2 – dioramy kołowe – wszystkie skale
5. Pojazdy wojskowe/military vehicles
V1 – pojazdy wojskowe - kołowe 1:35
V2 – pojazdy wojskowe - kołowe 1:48
V3 – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:35
V4 – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:48

6. Pojazdy cywilne/civilian vehicles
CV – środki komunikacji (samochody cywilne, pojazdy, motocykle)
wszystkie skale
7. Obiekty sci-fi /Sci-fi objects
SF – wszystkie skale

8. Figurki i popiersia/Figurines and busts
F1 – figurki wszystkie skale
F2 – biusty wszystkie skale
F3 – figurki fantasy - wszystkie wielkości

9. Różności/Miscellaneous
R – wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości

KLASY PUNKTOWANE – konkurs
Obowiązuje dokumentacja modelarska
10. Modele lotnicze

F4IBt – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:48
F4ICt – modele samolotów z napędem tłokowym - 1:72
F4IBo – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:48
F4ICo – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:72

11. Modele pojazdów

IIB1K – pojazdy wojskowe - kołowe 1:35
IIB1G – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:35

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA SPONSOROWANE

Wyróżnienia za I-sze miejsca w poszczególnych klasach w postaci statuetki „Świdnickiego Dzika” i dyplomu
oraz
RFT–Richthofen Trophy - za najlepszy model samolotu z okresu I Wojny Światowej - sponsor IPMS Świdnica i f-ma Wingnut Wings jako oficjalny spon-sor tej konkurencji za 1,2 i 3 miejsce
PBT–Przechodnia Polska Barwa Trophy - za najlepszy model w polskich barwach (wszystko co nosi polskie znaki przynależności państwowej) – sponsor IPMS Świdnica
12 DSZ – za najlepszy model w barwach polskich kontyngentów wojskowych – Nagroda D-cy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej
Przejażdżka samobieżną haubicą 2S1 Goździk – wyróżnienie za najlepszy model w klasach V1÷V4 ufundowany przez Muzeum Broni z Witoszowa
Nagroda specjalna od AVIADO (aviado.shop/pl) za najlepszy model samolotu w polskich barwach
Vouchery na zakupy w sklepie AVIADO.shop – za pierwsze miejsca w kla-sach A1,A2,A3 i A9 ufundowane przez AVIADO
Puchary od Muzeum Lotnictwa w Miniaturze-Szczawno Zdrój – dla Ju-niorów za modele lotnicze
Puchar od Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej – za wyróżniony model śmigłowca
Puchar im.H.Pszczółkowskiego – za wyróżniony pojazd cywilny

Lot śmigłowcem typu Robinson – za najlepszy wyróżniony model śmigłowca

kolejne nagrody w trakcie uzgadniania ze sponsorami, cdn...