22-24 września 2023 roku, w Poznaniu odbył się konkurs modelarski – VIII MODEL SHOW POZNAŃ, w którym to wzięliśmy udział.

Do stolicy Wielkopolski, przyjechało 221 zawodników, zgłaszając do konkursu 914 modeli, a wśród nich nasza liczna ekipa IPMS Świdnica, w składzie: Marcin Matejko, Bogdan Kufner, Paweł Fakadej, Ala Skrzypczak, Janek Szmiel, Dominik Sędziak, Jacek Miśkiewicz,, Jarek Klimkowski i Krzysztof Bytniewski.

W różnych kategoriach wystawiliśmy kilkanaście modeli, głównie lotniczych, ale nie zabrakło “pancerki”. Na poznańskiej imprezie, pojawiliśmy się po raz pierwszy. Byliśmy bardzo ciekawi, bo obserwowane zapowiedzi i przygotowania publikowane przez organizatorów zapowiadały dobre wydarzenie modelarskie.

W sobotę, ok. godz.10.00, byliśmy na miejscu, pod Koszarami Kultury przy ul. Matejki 61. Obiekt historyczny, związany z 15.Pułkiem Ułanów Poznańskich. Szybko i sprawnie wypakowaliśmy i wystawiliśmy nasze modele, przywitaliśmy się z licznie przybyłymi kolegami z innych klubów i po krótkich rozmowach przystąpiliśmy do realizacji pkt. nr.2 , czyli wizyty w Muzeum Broni Pancernej.

Wizyta w nim była dla nas wielką przyjemnością. Przede wszystkim ilość wystawionego tu sprzętu pancernego jak i sposób prezentacji ,stan wozów, oprawa wizualna i świetlna poszczególnych ekspozycji w czterech hangarach w których zostały zgromadzone liczne rarytasy, zrobiła na nas ogromnie pozytywne wrażenie. Muzeum Broni Pancernej to doskonały przykład jak można zaprezentować zbiory na wysokim poziomie nieodbiegającym niczym od tego typu placówek w Europie. Więcej, oddadzą fotki w naszej

>> GALERII <<

Wracając do Model Show należy przyznać, że organizatorzy pod przewodnictwem Adama Dobranowskiego wykonali dużą pracę by zachęcić modelarzy z całej Polski, do wzięcia w nim udziału. Doskonała praca została wykonanaw mediach społecznościowych w których to na wiele tygodni przed, informowali na bierząco aktualizując, o sponsorach, nagrodach i wszelkich atrakcjach czekających na modelarzy i odwiedzających. Zaowocowało to w efekcie końcowym dużą frekfencją i ilością wystawionych modeli- brawo ! Z rozmów z kolegami z innych klubów można było usłyszeć wiele dobrych opinii, choć jedna rzecz powtarzała się w nich stale. Oświetlenie było zbyt słabe jak na standardy konkursowe- warto by było w przyszłości to poprawić. Choć sięgając w pamięci kilka lat wstecz, przypomniał nam się konkurs w słonecznej Italii, gdzie w zabytkowych, sięgających starożytności pomieszczeniach odbył się konkurs z jeszcze mniejszą ilością światła – czyli można 🙂

Podsumowując jesteśmy zadowoleni, podobało się, a poziom modelarski był wysoki i tym bardziej rywalizacja z tak pięknymi pracami była ekscytująca, no i medale – piękne, prawdziwie metalowe,duże i ciężkie-super:) 88 wyróżnionych zawodników, 47 nagród specjalnych. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym modelarzom i do następnego razu. Przyjedziemy i powalczymy, ponownie 🙂 Spośród ekipy IPMS Świdnica nagrody otrzymali Marcin Matejko – 3 medale i nagroda specjalna, Janek Szmiel – 1 medal i nagroda specjalna, Krzysztof Bytniewski- 1 medal. A teraz zapraszamy do >>FOTO GALERII<<

Tak na koniec, nieśmiało wspomnimy, że nie samymi modelami człowiek żyje a dobra zabawa i spotkanie przy piwie z kolegami z innych klubów to jest to czego nie może zabraknąć w naszych wyjazdach. Lubimy się dobrze bawić i tak było tym razem w przepięknym UŁAN BROWAR. Do zobaczenia za rok- dziękujemy.

Krzysztof Bytniewski

Leave a Reply