Wreszcie po długiej przerwie, spowodowanej wszechobecną pandemią, wracają do nas konkursy i wystawy modelarskie. Na początek i po raz pierwszy w tym sezonie odbyła się impreza w bliskim sąsiedztwie Świdnicy mianowicie w Ścinawce Średniej. Konkurs dla modelarzy kartonowych i plastikowych zorganizowany przez lokalnych entuzjastów ściągnął wygłodniałych modelarzy z całej polski. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego klubu IPMS Świdnica. Nasza skromna czteroosobowa delegacja wspierana przez dwoje juniorów przywiozła ponad dwadzieścia modeli, które wystawiliśmy do konkursu w klasach „plastikowych”

Frekwencja modelarska dopisała i pojawiło się wielu znanych modelarzy ze swoimi pracami. Ogólnie na stołach wystawowych zgromadzono blisko 1000 modeli na mistrzowskim poziomie wykonania, więc było, co oglądać.

Warto podkreślić, że nasze modele wypadły bardzo dobrze i otrzymaliśmy nawet kilka wyróżnień, których listę zamieszczam poniżej artykułu. Co niezwykle cenne i budujące wiarę we własne siły nasi młodzi adepci modelarstwa z IPMS Świdnica Junior mieli pierwszą okazję do stanięcia na podium, gratulujemy.

Przy okazji odbyła się też mała modelarska giełda, więc można było się zaopatrzyć się w “małe, co nieco”. Dla rządnych wrażeń zorganizowano warsztaty z modelarstwa kartonowego gdzie można było popróbować swych sił i zbudować model budynku.

A jeśli ktoś poczuł przesyt nadmiarem modelarstwa można było wyrwać się na wycieczkę po malowniczej okolicy. Bowiem Ścinawka leży bezpośrednim sąsiedztwie gór stołowych i na Strzeliniec lub błędne skały jest całkiem blisko. Samo podejście na Strzeliniec nie jest specjalnie trudne a widoki rekompensują wszelkie trudy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za świetną imprezę i wspaniałą atmosferę, do zobaczenia za rok.

>> Galeria fotek <<

…materiał opublikowany przez Telewizja Kłodzka

Marcin “Uzi” Matejko

Wyniki naszej reprezentacji seniorów IPMS Świdnica:

  • Dominik Sędziak miejsce I w kategorii samoloty 1/72 za model „Mitsubishi Zero”
  • Marcin Matejko miejsce I w kategorii samoloty 1/32 za model „PZL P.6”
  • Marcin Matejko miejsce I w kategorii pojazdy gąsienicowe 1/35 za model „Żądło”
  • Marcin Matejko miejsce I w kategorii figurki za model „Hulk”

Wyniki naszej reprezentacji IPMS Świdnica Junior:

  • Natalia Matejko miejsce II w kategorii dioramy młodzik za „Triceratops”
  • Bartek Kopaczewski miejsce II w kategorii pojazdy kołowe młodzik za „Motocykl DKW”
  • Kacper Grzegorzewski miejsce II w kategorii pojazdy gąsienicowe młodzik za „Czołg MK I 1916”
  • Alan Fitrzyk miejsce III w kategorii figury junior za figurki „Piechoty brytyjskiej”

Leave a Reply