25-26 czerwca 2016
V FESTIWAL MALARSTWA I RZEŹBY FIGURKOWEJ TORUŃ 2016
oraz
I Festiwal „Model w skali”

Jak co roku,  w pierwszy weekend wakacji lub jak kto woli w ostatni roku szkolnego wraz z rodziną odwiedzam przepiękne miasto- Toruń. Obiecałem sobie iż w tym roku wezmę również modele na konkurs, albowiem odbywa się w tym czasie V Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej Toruń 2016 oraz I Festiwal „Model w skali”. Tym razem reprezentantem naszego stowarzyszenia byłem Ja.

Tradycyjnie w tle wystaw modelarskich były Dni Torunia – z bardzo bogatą ofertą ,począwszy od turniejów  rycerskich, wystaw, inscenizacji historycznych po bitwę na kolorowe proszki – Festiwal Kolorów – ogólnopolska impreza odbywająca się jednocześnie w całym kraju.

Modeli było ponad 100, zaprezentowanych przez modelarzy z różnych stron naszego kraju – sędziowie mieli więc dużo pracy. Szczególnie w kategoriach figurek.


Niespodzianka od Valhalla!!!! Pierwszy raz w Polsce były sprzedawane w Toruniu figurki nowej marki Valkiria…swoje stoisko również miała firma Siskin. 
Niestety tym razem na reprezentację 5 osobową tylko juniorzy zajęli miejsca premiowane, tj. na pudle oraz nagrody specjalne.

Ogólnie impreza udana – było na co popatrzeć, spotkać wielu znajomych i poznać nowych. Fotogaleria – zapraszam.

Jarosław Klimkowski

Leave a Reply