Relacje 2016

Łask 2016 – Konkurs modelarski

By 7 stycznia 2020 No Comments

Już po raz VII modelarze z polski i “okolic” spotkali się na Festiwalu Modeli Plastikowych w Łasku, który rozpoczął się w sobotę 10.09.2016r. W tym roku w nowym miejscu w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga 1.

Do konkursu stanęło ok 800 modeli. Nasz klub reprezentowany był przez 2 zawodników (Jarka i Borisa) i 2 sędziów (Pawła i Staszka) oraz obecnymi nie startującymi (Arka i dwóch Mariuszów).

Tuż po godzinie 13:00 wystawa w całej okazałości była udostępniona zwiedzającym.  Od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Jak co roku atrakcją Festiwalu była wycieczka na lotnisko 32.BLT. Zwiedzać mogliśmy nie tylko samoloty Grupy Archeo ale także hangar z wystawionym F-16 Block 52+ “4067”.


Grupa Archeo zaprezentowała specjalną wystawę z nowo odrestaurowanym OrlikiemTC1 „012”. Kolekcję samolotów można zobaczyć klikając >> tu<<

W tym samym czasie trwała giełda modelarska, na której można było zakupić szereg nowości modelarskich i różnorodnych pomocy technicznych.

O godzinie 16-tej odbyła się odprawa sędziów, którzy niezwłocznie przystąpili do oceny modeli. Poziom był niezwykle wysoki, a wybranie tych najlepszych – niezwykle trudne.Praca sędziów konkursu w klasach KS (wg.dokumentacji) trwała do kolacji.

Po owocnych obradach modelarze spotkali na integracyjnej biesiadzie, gdzie w kameralnej i przyjaznej atmosferze można było kontynuować rozmowy, wymieniać poglądy i spostrzeżenia.

Niedziela zapisała się jeszcze większą frekwencją odwiedzających. Dodatkową atrakcją było Zwiedzanie Muzeum Historii Łasku.

W czasie Festiwalu, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, organizatorzy zadbali o najmłodszych. Pod okiem doświadczonych modelarzy (w tym również naszego kolegi Arka) – odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży. Atrakcją była wystawa prywatnej kolekcji Radka Szukały składającej się z kombinezonów lotniczych, kasków oraz dodatkowego wyposażenia pilota różnych typów samolotów i śmigłowców.

W niedzielę o godzinie 15:00 nastąpiła uroczystość zakończenia VI Festiwalu Modeli Plastikowych ŁASK 2016 – ogłoszono wyniki Festiwalu i Konkursu.

FOTOGALERIA

Staszek Sawicki

Leave a Reply