Relacje 2011

SCALE MODELWORLD’2011 THE FINAL COUTDOWN

By 14 listopada 2019 No Comments

SCALE MODELWORLD’2011 THE FINAL COUTDOWN

SCALE MODELWORLD’2011 THE FINAL COUTDOWN

SMW

Już nie wiele pozostało czasu do corocznej imprezy modelarskiej w Telford,jednej z największych tego typu na świecie.Dzięki staraniom IPMS Świdnica, w oficjalnym regulaminie SMW pod pozycją “Trophies NOT subject to separate entry” ,zostały wpisane dwie nagrody.

Richthofen_trophy

  • Pierwszą z nich I10– IPMS Swidnica Trophy jest “duża statuetka Richthofena”,przyznawana przez IPMS Świdnica za najlepszy model samolotu z okresu pierwszej wojny światowej.Od roku 2010 dostępna także na SMW w Telford. Scale Model World i Świdnicki Festiwal Modelarski to jedyne imprezy modelarskie na których można zdobyć to trofeum.

nagroda_d-cy_Polskich_Sił_Powietrznych

  • Drugą I9– IPMS Poland Trophy jest nagroda zorganizowana staraniem IPMS Świdnica, zgłoszona organizatorom jako wyróżnienie od IPMS Polska a ufundowana przez dowódcę Polskich Sił Powietrznych gen.broni pil. Lecha Majewskiego, jest to wyróżnienie za najlepszy model samolotu w barwach polskich. W porozumieniu z Dowódctwem Sił Powietrznych nadaliśmy odpowiednią rangę tej nagrodzie bowiem w Telford wręczy ją atache wojskowy ambasady polskiej w Londynie (będzie to pilot w szarym mundurze lotniczym).

Serdecznie zapraszamy wszystkich modelarzy do rywalizacji i udziału w SMW’2011. Przypominamy, że Robert Latosiński z Karaya Ltd. organizuje wyjazd grupowy do Telford.

Do zobaczenia 12-13 Listopada, w Anglii.