Relacje 2011

I FESTIWAL MODELI PLASTIKOWYCH ŁASK 2011

By 14 listopada 2019 No Comments

I FESTIWAL MODELI PLASTIKOWYCH ŁASK 2011

I FESTIWAL MODELI PLASTIKOWYCH ŁASK 2011

lask_f_16

Dymy opadły. Czas na nasza relację i spostrzeżenia..

Decyzja o wyprawie klubowej do Łasku zapadła w trybie natychmiastowym. Nasi koledzy modelarze z Łasku zapraszali nas już w ubiegłym roku. Impreza zapowiadała się obiecująco. Oprócz relacji czysto koleżeńskich, wymiany doświadczeń modelarskich, głównym atutem ich akcji jest ( i mamy nadzieję, że pozostanie)wyprawa do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Stracić taką okazję do zobaczenia „efa” to byłby grzech. Termin wyjazdu znany. Jeszcze jedno szczegółowe spotkanie przy „gyrosie” i wiemy jak jedziemy…

 

Start na dwa wozy-25.09.2011

  • Wóz nr 1: Maniek z rodzinką + Jacek i Krzychu + prezentacja  klubowa + modele + prowiant i napoje.
  • Wóz nr 2: Prezes + Misiek + Arek+ 3 bułki słodkie + 6 pączków (jeszcze ciepłych)

Jedzie się do Łasku ok. 250 km.  Jedzie się ale jak! Nowoczesna obwodnica Wrocławia, piękna panorama na Stadion super!!!1 Raz dwa i jesteśmy na miejscu. Jako wóz nr 2 przyjechaliśmy na miejsce nieco później. Mieliśmy mały przystanek w Browarze Koreb.

Browar Koreb – regionalny browar w Łasku. Właścicielami przedsiębiorstwa jest rodzina Kaczorowskich. Browar powstał w 2005 roku na bazie istniejącej od 1989 roku rozlewni piwa Pidworekwomar. Zakład bazuje na własnym ujęciu wody. Produkuje piwa butelkowane i beczkowe przede wszystkim na rynek lokalny województwa łódzkiego.

Wóz nr 2 poleca serdecznie! Pychota!

Miejsce samego festiwalu jest niezwykle urokliwe. Przepiękny zabytkowy dworek (niestety do remontu)oraz jego cudowne otoczenie zapowiadały fantastyczna atmosferę. Szybko zgłosiliśmy się do konkursu i rozstawiliśmy wystawę osiągnięć klubowych. Wystawiliśmy brzmi może nieco szumnie, bo dokonała tego załoga z wozu nr 1, ale i tak prezentowało się fantastycznie. Szybko zostaliśmy poinformowani o planie wycieczki do bazy. Atmosfera sięgała zenitu. Profesjonalnie zorganizowana wyprawa: autokar, minimum formalności i lecimy na lotnisko.

Jak to w wojsku: jedna bramka, szlaban, kontrola i …

Tak wspaniałych eksponatów z historii naszego lotnictwa jeszcze nie widzieliśmy. Wszystkie zachowane perfekcyjnie. Bez żadnych śladów wskazujących na mijający czas. No po prostu coś wspaniałego. Nasza ekipa jak dzieci cieszyła się możliwością obcowania z tymi maszynami. Za ich stan odpowiada grupa fachowców a przede wszystkim ludzi o wielkim sercu, którzy niejednokrotnie własnym sumptem „reanimują”  te cudeńka. Wiw_bazie_polskich_jastrzebielki szacunek i chwała!!!!

 

Nadeszła pora na Telesfora- lub raczej na F-16!

Jak to mówią nasi czescy koledzy:”… roura to není letadlo..” jednak szachownice na nowoczesnym samolocie bojowym prezentują się wspaniale!

Dotykając go tu i tam myśleliśmy jednocześnie jak wiele się zmieniło. Era samolotów naszego wschodniego sąsiada skończyła się bezpowrotnie. Zostały tylko wspomnienia.

 

konkurs_modelarski

Emocje po bazie przenieśliśmy na salę konkursu. Tu też się sporo działo. Modele na wysokim poziomie może trochę mało widzów ale kolejne edycje zapowiadają się nieźle. Na naszych „ przyjaznych dla środowiska” forach internetowych powiedziano już wszystko, że toaleta za mała, że piękny łabędź, że modele RC cudnie latały i pogoda super

Aż nie chce się wierzyć , że to wszystko zorganizowały tylko 4 osoby!!!!  Tacy sami modelarze jak wielu z nas jednak obdarzeni sporym „ luzem” i ogromną życzliwością.Bardzo im wsmy_i_gospodarzezystkim dziękujemy za gościnę! Oczywiście wszystkich zapraszamy do Świdnicy na nasza imprezkę. Myślę, że również uda nam się zrobić ją w tak wspaniałej atmosferze.

Dzięki dla Darka, Bogusia, Łukasza, Piotra (puszka amunicyjna od Iskry jest super!!!) i dla wszystkich którym podziękowania się należą

 

p.s Dodam, że wystawę klubową składał wóz nr. 2 a nie wszyscy członkowie klubu.Dziękuje Mańkowi za opiekę nad aparatem!

Zapraszam do galerii zdjęć. FOTKI tu już są !