Relacje 2010

WYJAZD NA SCALE MODELWORLD 2O1O

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

WYJAZD NA SCALE MODELWORLD 2O1O

Drodzy Koledzy i Koleżanki hobbyści i modelarze!

Klub modelarski IPMS ŚWIDNICA zaprasza was na wspólny wyjazd do angielskiej miejscowości Telford na SCALE MODELWORLD 2O1Or.

Link do strony konkursu:

http://www.ipms-uk.co.uk/smw_index.htm

Pozostało jeszcze tylko 1o miejsc !! 

Pobierz deklarację rezerwacji miejsca na wyjazd do Telford na SMW 2010:

format DOC >>>
format PDF >>>

Cel przedsięwzięcia

Głównym celem naszego wyjazdu jest uczestnictwo w najbardziej  znanej  i niezwykle prestiżowej imprezie modelarskiej na świecie, skupiającej modelarzy redukcyjnych. Na tej imprezie nie powinno zabraknąć i Was! W tym roku przypada okrągła, 70 – ta rocznica „Bitwy o Anglię”, pod tym też szyldem odbędzie się tegoroczny konkurs. Nasi piloci 70 lat temu udowodnili swoją klasę pod niebem Anglii, teraz my pragniemy uczcić te wydarzenia biorąc udział w tej renomowanej imprezie modelarskiej i wystawiając w Anglii modele z polskimi szachownicami.

Jako klub modelarski IPMS Świdnica pragniemy umożliwić wyjazd do Telford wszystkim chętnym modelarzom indywidualnym jak i zrzeszonym w różnych klubach w naszym kraju. Jedynym ograniczeniem jest tylko ilość wolnych miejsc w autokarze.

To nasza pierwsza inicjatywa na taką skalę i pierwszy wyjazd w tak licznej grupie. Wyjazd jest zaplanowany przez nas logistycznie, to znaczy ustalamy i zgrywamy ze sobą szereg czynników związanych z taką podróżą, nie mniej musimy jednak zaznaczyć, że nie jesteśmy organizatorem wycieczki, gdyż nie posiadamy takowych uprawnień. Wynajmujemy jedynie prywatnie autokar z kierowcami jako nieformalny klub IPMS Świdnica. W związku z tym, że nasz klub liczy mniej członków niż liczba wolnych miejsc w autokarze zwracamy się do Was z propozycją wspólnego wyjazdu i zajęcia miejsc obok nas. Było by nam bardzo  miło gdybyście zechcieli wybrać się w tą daleką podróż. Będzie to dla nas wszystkich nie lada gratka, bo oprócz modelarskich atrakcji w Telford czeka nas wiele godzin wspólnych rozmów i modelarskich opowieści podczas podróży. Liczymy, że takie przedsięwzięcie zjednoczy nas modelarzy i pozwoli nam się lepiej poznać w miłej atmosferze.

Zdecydowaliśmy się na wyjazd autokarem ze względu na lepsze możliwości w zakresie transportu modeli. W poprzednich latach próbowaliśmy do Telford docierać drogą lotniczą, której oczywistą zaletą jest szybkość, choć lepiej tu pominąć kwestie odpraw.  Okazało się jednak, że ten sposób ma pewne wady, w samolocie z wiadomych względów modeli nie można oddać do bagażu. A w bagażu podręcznym nie zawsze mieszczą się modele w ilości, którą chciałoby się zabrać, z powodu ograniczonych  gabarytów. Tutaj autokar jest bezkonkurencyjny, gdyż w zasadzie nie ma ograniczeń w ilości przewożonych modeli, a te również mamy cały czas na oku, gdyż sami je w nim umieszczamy i sami odbieramy. Więc przypomina to bardziej transport modeli samochodem, który przecież często zdarza nam się wykonywać. Minusem jest oczywiście czas przejazdu. Ale ten minus chyba łatwo uda nam się „przelać” na plus, bo powinno być wesoło.

Ponieważ przedsięwzięcie to mimo charakteru zbiorowego jest jednak indywidualne i dotyczy  z osobna każdego z uczestników, w związku z tym każdy z nas sam we własnym interesie organizuje sobie miejsca noclegowe, sprawy wyżywienia i dodatkowe atrakcje. W pewnym więc sensie każdy z uczestników sam organizuje sobie ten „wypad” samodzielnie, zrzucamy się jedynie na autokar i kierowcę.

Warunki przedsięwzięcia

W tym miejscu uważamy za istotne i konieczne poinformowanie Was, o istotnych warunkach samego przedsięwzięcia:

 1. Zapewniamy jedynie przejazd autokarem w obie strony to jest ze Świdnicy do Telford i z powrotem. Wynajmowany od firmy zajmującej się profesjonalnie świadczeniem usług transportowych, wysoko-podłogowy autokar, jest  pojazdem wysokiej klasy przeznaczonym do ruchu na trasach turystycznych Europy. Szczegóły odnośnie dokładnej godziny startu i powrotu poniżej.
 2. Wyjazd ma charakter turystyczny, a cel wyjazdu jest jeden – uczestnictwo w Scale Modelworld 2010 w Telford. Jednak w  żadnym wypadku nie należy klubu IMPS Świdnica utożsamiać z organizatorem wyjazdu w pełni tego słowa znaczeniu. (Dlaczego? Miejsca w autokarze udostępniane są koleżeńsko na takiej samej zasadzie, jakbyśmy mieli jechać jednym autem. Nie jest to wobec tego wycieczka w rozumieniu obowiązujących przepisów, a zwykły koleżeński „wypad” za granicę.)
 3.  Klub IPMS Świdnica nie ubezpiecza Was, ani Waszych bagaży. Sugerujemy sprawdzenie swojego ubezpieczenia pod kątem takiego wyjazdu lub zawarcie dodatkowego ubezpieczenia krótkoterminowego na sam wyjazd. Ponosicie pełną odpowiedzialność za siebie oraz osoby niepełnoletnie będące pod Waszą opieką oraz za swoje poczynania w drodze i na miejscu, jak również za swój bagaż i jego zawartość. Nie ponosimy wobec tego odpowiedzialności za Waszą własności w przypadku kradzieży, czy zniszczenia, bądź jakichkolwiek innych szkód. (Zresztą ufamy sobie i większość z nas się zna, więc w tych kwestiach nie powinno być problemów)
 4. Jako klub nie zarabiamy na tym wyjeździe. Miejsca w autokarze nie są sprzedawane w rozumieniu przepisów prawnych. Są one udostępniane, a chętni pokrywają jedynie koszt rzeczywisty wyjazdu.Koszty jakie chętni będą musieli ponieść i opłaty jakie należy wpłacić na podany przez IPMS ŚWIDNICA rachunek bankowy związane są tylko i wyłącznie z wynajęciem autokaru, kierowców i samym przejazdem. Dokonana wpłata będzie potwierdzona przez nas stosowną informacją pocztą elektroniczną, i wydruk tej informacji będzie podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu kosztów transportu.
 5. Wszelkie inne koszty, poza wskazanym kosztem wynajmu miejsca w autokarze,  pokrywają uczestnicy wyjazdu indywidualnie i klub IPMS Świdnica nie zajmuje się planowaniem  tych wydatków, to znaczy na przykład noclegiem i wyżywieniem. (Ponieważ mamy już pewne doświadczenia z wycieczkami do Telford możemy służyć dobrą radą)
 6. Zarezerwowanie miejsca, uiszczenie opłaty w terminie gwarantuje uczestnikowi jedynie miejsce w autokarze w ramach którego zostanie od dowieziony do Telford i przywieziony z powrotem do Polski po zakończeniu konkursu.

To chyba tyle jeśli chodzi o istotne formalności, które są konieczne, by uniknąć ewentualnych niedomówień. Zatem zgłaszając chęć wyjazdu zgodnie z podanymi poniżej wytycznymi i realizując zapłatę za miejsce akceptujecie tym samym w/w warunki opisane w pkt. 1 – 6, zgadzając się na taką formę wyjazdu.

Rezerwacja i płatność

Zapraszamy Was na wspólny wyjazd autokarem, jednak pamiętajcie – ilość miejsc jest ograniczona! Część już została zarezerwowana. Pozostała ilość miejsc jest do Waszej dyspozycji. Obowiązuje zasada –

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY !
 Więc nie zwlekajcie, podejmijcie tą decyzję już teraz druga taka okazja może się już nie powtórzyć.

– Warunkiem rezerwacji miejsca na wyjazd będzie złożenie deklaracji mailem na adres
toomk@kki.net.pl
 lub przez stronę internetową IPMS Świdnica – zakładka kontakt
ipmsswidnica@wp.pl

Deklaracja musi zawierać imię, nazwisko, adres zamieszkania rezerwującego, numer telefonu, adres e-mail oraz wskazywać ilość rezerwowanych miejsc. Przekazane nam dane osobowe będą tylko i wyłącznie do wglądu IPMS Świdnica do celów potwierdzenia rezerwacji i sporządzenia listy chętnych do wyjazdu. Będą podlegały ochronie danych osobowych w myśl ustawy o ich ochronie danych osobowych i nie zostaną rozpowszechnione.

 • Po otrzymaniu od Was wiadomości zweryfikujemy Wasze zapotrzebowanie na wolne miejsca  odpowiadające rezerwacji. Jeśli miejsca wolne będą, niezwłocznie otrzymacie od nas wiadomość o potwierdzeniu wstępnej rezerwacji.  Jeśli miejsc wolnych już niestety nie będzie przeniesiemy Was na listę rezerwowa jeśli tylko oczywiście zechcecie. Lista rezerwowa umożliwi Wam ewentualne zastąpienie kogoś kto zrezygnował z rożnych powodów z wyjazdu, lub nie uiścił opłaty w wymaganym terminie.
 • W tej samej wiadomości otrzymacie od nas  również informację dotyczącą rachunku bankowego, na jaki  będzie trzeba dokonać  wpłaty  z tytułu „Wyjazd na SMW 2O1O”.
  Wpłata w wysokości 500 PLN, należy jej  dokonać w ciągu 14 dni  od dnia otrzymania maila zwrotnego z rachunkiem bankowym.
  Jest to całkowity koszt wyjazdu na trasie Świdnica – Telford – Świdnica,  jaki ustaliła nam firma przewozowa, i nie będzie już żadnych zmian ceny lub dopłat z tytułu nieprzewidzianych okoliczności.
 • Brak wpłaty w określonym terminie anuluje wstępną rezerwację. Zatem kwota, która wpłynie choćby z jednodniowym opóźnieniem jest traktowana jako wpłata spóźniona, nie poprzedzona rezerwacją. Opóźnienie wymaga ponownej rezerwacji, po wcześniejszym ustaleniu, że poprzednia została anulowana. Taka forma jest konieczna, celem wyeliminowania sytuacji, w której ktoś dokona rezerwacji na dwa miesiące wcześniej, a nie dokona wpłaty i w konsekwencji miejsce okaże się nie wykorzystane. Dzięki temu osoby z listy rezerwowej będą miały również szanse.
 • Po zarejestrowaniu wpłaty na koncie dostaniecie wiadomość pocztą elektroniczną  o DOKONANIU PEŁNEJ REZERWACJI MIEJSCA. Co jest równoznaczne z potwierdzeniem Waszego wyjazdu w naszym autokarze do Telford.
 • Osoby które zarezerwowały i opłaciły wyjazd, a z nieprzewidzianych powodów muszą zrezygnować z wyjazdu otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Niemniej rezygnacja taka musi zostać zgłoszona najpóźniej na 14 dni przed planowanym wyjazdem. Po tym terminie rezygnacja nie będzie uwzględniona, a dokonana wpłata przepada na rzecz kosztów wynajmu autokaru, jej miejsce w autokarze pozostanie wolne. Ewentualnie osoba taka może we własnym zakresie odsprzedać swoje miejsce osobie trzeciej, i koniecznie poinformować nas o takim działaniu.
 • W wypadku  odwołania przez organizatora imprezy SCALE MODELWORLD 2O1O lub wystąpienia innych nieprzewidzianych zdarzeń na przykład klęsk żywiołowych i w związku z tym  ewentualnym brakiem możliwości wyjazdu, wszystkim osobom, które zarezerwowały i opłaciły wyjazd koszty zostaną zwrócone.
 • Zastrzegamy sobie również prawo do odwołania wyjazdu jeśli nie uda się obsadzić wszystkich wolnych miejsc w autokarze. Ponieważ nie pełny skład nie pokryje kosztów najmu bez zwiększenia  jednostkowych cen najmu. To znaczy im mniej osób tym drożej, a cena 500 PLN za osobę  dotyczy tylko pełnego autokaru. W tym wypadku zwracamy pieniążki wszystkim osobom, które je wpłaciły.
 • Zasady takie, w szczególności konieczność wcześniejszej realizacji opłat, wynikają również z warunków postawionych przez przewoźnika i konieczności rezerwacji przez niego miejsca dla autokaru w transporcie Euro-tunelem.

Wyjazd

 • Planujemy wyjazd ze Świdnicy w czwartek (11 listopada 2o1o) około 9oo-10oo,  Zatem dojazd do Świdnicy pozostawiamy Wam we własnym zakresie. W Świdnicy są miejsca parkingowe strzeżone i niestrzeżone, problemów z pozostawieniem pojazdu nie będzie.
 • Przejazd do Telford będzie trwał około 22 godzin zależnie od warunków drogowych i ilości i długości trwania przerw, jest to informacja od przewoźnika. Na miejscu będziemy w piątek koło południa (12 listopada 2o1o)
 • Powrót zaplanowany jest  w niedzielę wieczorem (14.listiopada 1o1o) po zamknięciu imprezy. Czas trwania przejazdu do Polski podobny, więc w Świdnicy będziemy w poniedziałek wieczorem.

Sprawy organizacyjne

Jeśli chodzi o sprawy dotyczące noclegów i wyżywienia możemy Wam  jedynie wskazać pewne propozycje, z których sami korzystamy.

 • Informujemy zatem, że Świdniczanie zarezerwowali noclegi dla siebie w hotelu Park In Telford.

Miejsce to ma dwie dobre cechy –  cena i dobra lokalizacja w stosunku do miejsca imprezy SMW 2o1o (sprawdźcie to sobie na mapie). W ofercie są pokoje, za które płaci się dopiero po przybyciu, a w razie rezygnacji nawet na dzień przed terminem, nie ponosi się żadnych opłat, żadne pieniądze nie zostaną pobrane z karty ! Jest to zdecydowana zaleta, koszty najmu zależą oczywiście od standardu pokoi i czasu w jakim zostanie dokonana rezerwacja. Musicie wiedzieć, że im później zarezerwujecie miejsca noclegowe tym trudniej będzie je znaleźć ze względu na duże zainteresowanie imprezą i ceny mogą być mniej atrakcyjne.

Hotel można zarezerwować ze strony: 

REZERWACJA HOTELU

UWAGA!  – W czasie rezerwacji musisz mieć przy sobie kartę kredytową bo będą potrzebne z niej dane.

Wyżywienie również pozostawiamy Wam i od Was zależy czy skorzystacie z hotelowej restauracji , baru, Fast foodu, zaopatrzycie się na miejscu w sklepie, czy tez zabierzecie ze sobą przysłowiową  „wałówkę” na drogę.

Warto również pamiętać, że Anglia jest jednym z krajów wspólnoty europejskiej i obowiązują w niej podobne prawa jak u nas. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą paszportu, choć oczywiście można, ale niezbędne jest posiadanie dokumentu tożsamości na przykład dowodu osobistego, lub ewentualnie innego ważnego dokumentu. Dokument ten może być również pomocny w czasie ewentualnych kontroli drogowych na trasie przejazdu.

Mimo wspólnej waluty Unii Europejskiej,  Anglia posiada własną jednostkę monetarną i nie jest to Euro tylko Funt szterling (GBP), i za taką walutę można dokonać tam zakupów. Trudno nam określić dostępność kantorów wymiany walut na miejscu w Telford więc lepiej być przygotowanym lub płacić kartą kredytową.

Ewentualne pytania prosimy kierować na naszą klubową skrzynkę pocztową:

ipmsswidnica@wp.pl

Zapraszamy  do wspólnej zabawy

IPMS ŚWIDNICA

Nie zwlekaj zarezerwuj miejsce już teraz !