Relacje 2009

VI BYTOMSKI FESTIWAL MODELARSTWA PLASTIKOWEGO

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

VI BYTOMSKI FESTIWAL MODELARSTWA PLASTIKOWEGO

Sezon 2009 czas zacząć

VI Bytomski Festiwal Modelarstwa Plastikowego

IPMS Świdnica

W naszym kalendarzu imprez pierwszy start to Pardubicki Kit Salon. Niestety nie dopisała nam aura. Zeszły ogromne śniegi  i nie zawitaliśmy do Pardubic. Może za rok.
W przypadku kolejnej imprezy było już lepiej. Bytom po raz kolejny był miejscem spotkań modelarzy z kraju i za granicy. 600 modeli i ponad 200 zawodników zaprezentowało się w czasie festiwalu. Tegoroczny poziom zaskoczył wszystkich. Fantastycznie zaprezentowały się klasy lotnicze, które może nie miały takiego powodzenia jak pancerka czy dioramy. Wiele lotniczych modeli widzieliśmy już na łamach prasy modelarskiej, ale „na żywo” prezentowały się jeszcze bardziej okazale. Czytając relację z festiwalu na różnych forach wszyscy są zgodni co do jednej pracy. „Ostatni  gon” Pani Manikowskiej (którą bardzo serdecznie pozdrawiamy!) powalił na kolana również i nas.

IPMS Świdnica

Bardzo rzadko widzi się tak zaawansowane w formie dzieło sztuki na naszych modelarskim podwórku. Praca krótko mówiąc fantastyczna! Kto nie widział jej „na żywo” niech żałuje.

Przyznaliśmy klubowa nagrodę za najlepszy samolot z okresu I Wojny Światowej otrzymał ja w tym roku pan Arkadiusz Chmiel za przepiękny model Albatrosa. Niestety autor modelu nie pojawił się na rozdaniu nagród ,  więc nie udało się nam go poznać i uhonorować. Panu Arkadiuszowi  serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody na konkurs w Szczawnie.

IPMS Świdnica

Rozkosze, której dostarczały nam oglądane modele, pyszne kiełbaski i ciasteczka, przeplatały się z rozmowami z klubami i modelarzami. Mnie osobiście zaskoczyło, że Szymon (IPMS Silesia) ma na swoim modelarskim pawlaczu tylko 3 nie sklejone SZTUKI!!!!! Przeżyłem szok.

Bardzo serdecznie dziękujemy Military Pub za gościnę  a kolegę Arka zapraszamy do Szczawna zdrój po odbiór naszej klubowej nagrody. Mamy nadzieję , że się pojawi razem ze swoim wyjątkowej urody Albatrosem D.III.

 

Z Modelarskim pozdrowieniem:

  • Arek Walerowicz
  • IPMS Świdnica

p.s.

I nam przypadło parę wyróżnień ale przez skromność nie będziemy się chwalić, że aż 3.

IPMS Świdnica

 

IPMS Świdnica IPMS Świdnica
IPMS Świdnica IPMS Świdnica
IPMS Świdnica IPMS Świdnica

IPMS Świdnica

IPMS Świdnica