Relacje 2008

PIKNIK LOTNICZY – WROCŁAW 2008

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

PIKNIK LOTNICZY – WROCŁAW 2008

Piknik lotniczy – Wrocław 2008

IPMS Świdnica

W dniu 30.08.2008 na wojskowym lotnisku Wrocław-Strachowice odbył się piknik lotniczy zorganizowany przez 3 Bazę Sił Powietrznych. W pikniku tym również brał udział nasz klub. Prezentacja naszej działalności odbyła się na wspólnym stoisku z Aeroklubem Ziemi Wałbrzyskiej, (z którym współpracujemy od chwili jego powstania) w hangarze nr 5.

Na stoisku prezentowane były modele i trofea naszych modelarzy (m.in. M. Matejki, R. Andrzejczaka, K. Bytniewskiego i innych). Fizycznie reprezentowali nas M.Koba, K. Bytniewski, J. Miśkiewicz i S. Sawicki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, więc reprezentanci musieli dyżurować na zmianę często odpowiadając na pytania zainteresowanych czy eksponując modele do zdjęć. Na ekspozycji zewnętrznej prezentowany był sprzęt wojskowy i aeroklubowy. Można było zobaczyć sprzęt lotniczy wojskowy (Mi-2, Sokół, Mi-24, M-28, An-2) turystyczno-aeroklubowy (różne ULS-y, PZL Mewa, Szybowce m.in.SZD Mucha, PZL Mewa, CSS-13, Śmigłowce EC-120 i Kolibri) oraz wojskowy sprzęt lądowy (Hummer, BRDM-2, Rosomak). Wystąpiła również militarna grupa rekonstrukcyjna “Twierdza Wrocław” prezentując sprzęt radziecki z II w.ś. (niemieckiego zabroniono). “Gwoździem” programu był występ akrobacji lotniczej w wykonaniu grupy “Żelazny” (na samolotach Zlin Z-526 i Extra300).

Wielu odwiedzających było ze Świdnicy i ze zdziwieniem odkryło nasze stoisko. Podsumowując: prezentacja nasza była udana, nawiązaliśmy nowe kontakty i mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych rzeczy.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Stanisław Sawicki – IPMS Świdnica