Relacje 2010

NOVOPACKY SUTRAK 2010

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

NOVOPACKY SUTRAK 2010

“NOVOPACKÝ ŠUTRÁK”

XI.ročník MODEL KIT SHOW – Nova Paka
15 maja 2o1o

reportaż z wyprawy

IPMS Świdnica

Ponieważ klub nasz współpracuje już trzeci rok z Novou Pakou więc oczywiście jedziemy. Na Novopackéj stronie internetowej informacja:

 STARTOVNÉ ZDARMA PŘI PŘIHLÁŠENÍ PŘES INTERNET!!!,

więc zgłaszamy elektronicznie modele i rezerwujemy miejsca noclegowe na „autocampu”. Wyjazd w piątek wczesnym popołudniem, bo zgodnie z programem

Možnost umístění modelů v budově do 18:oo hod,

w perspektywie mamy bowiem:

od 20:oo zajištěno občerstvení a táborák

(tu informacja dla nieczytających po czesku – zajištěno občerstvení a táborák znaczy tyle co gwarantowane napoje i ognisko ?!!!).

Biegusiem montujemy wystawę klubową, wystawiamy modele, które przywieźliśmy na konkurs i jedziemy na kemping. Pogoda niestety jak to w maju, 6 stopni C na świeżym powietrzu i leje. Jest tak mokro że niestety skrzesać ognia na campie się nie da – las po prostu pomimo naszych harcerskich wysiłków nie chce się palić. Organizatorzy rzucają propozycję – idziemy do „Motorestu” na občerstvení – to je jen kusNikt nie powiedział że jest to kus z hakiem, a hak to co najmniej trzy kusy. Koło północy wracamy na kemping, odległość i pogoda robią swoje, więc docieramy „grzeczni”.

W naszej „budce” kempingowej zimno jak w „psiarni” ale „zapobiegliwy Manio” wyciągnął z torby termo-wentylator, włącza ustrojstwo i po chwili po chatce roznosi się błogie ciepełko, jeszcze tylko krótka nocna modelarzy rozmowa i spać. I choć „Klimek” zagłuszał monotonny szum termo-wentylatora, do rana dotrwaliśmy bez większych sensacji.

Rano „lecimy do Novej Paki” zobaczyć co tam konkurencja nam podłożyła na stołach. A co podłożyła prezentuję na fotkach:

IPMS Świdnica IPMS Świdnica IPMS Świdnica
IPMS Świdnica IPMS Świdnica IPMS Świdnica
IPMS Świdnica IPMS Świdnica  

Dla spragnionych większej ilości obrazków to to co wystawiano można zobaczyć na stronie: http://reny2.rajce.idnes.cz/Nova_Paka_2010/ oraz również pod tym linkiem: http://picasaweb.google.com/111899169352851432819/Szutrak?feat=directlink.

W tzw. międzyczasie wybieramy kandydata do „małego Richthofena”, po burzliwej dyskusji wybór pada na model:

IPMS Świdnica IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Co do statystyk, to do konkursu 240 modelarzy wystawiło 4o9 modeli w 52 kategoriach z podziałem na ligę CMK i główną nagrodę o Novopacký Šutrák.

Sami załapaliśmy się na wyróżnienia a i wystawka klubowa dostaje šutrák.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że wykonawcą wyróżnionego modelu okazała się Pani Monika Maratová, a więc drzyjcie „chłopaki” bo „dziewczyny” zaczynają coraz częściej deptać nam po piętach.

Wykonawczyni wyróżnionego modelu wręczyliśmy uroczyście „małego Richthofena”.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Pozostało jeszcze tylko spakować manatki, wpadamy na ostatnią, przed drogą kawę i łyk piwa do bytu Milana i do domu i to by było na tyle.

Wasz reporter penetrujący

IPMS Świdnica

Tomasz Z.Kędzierski