Relacje 2009

MOSONMAGYAROVAR 2009

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

MOSONMAGYAROVAR 2009

MOSONMAGYAROVAR 2009

IPMS Świdnica

To już trzynasty raz odbyła się modelarska impreza w Mosonmagyarovar, znów mieliśmy tam zaszczyt gościć. Konkurs-wystawa jest chyba największą imprezą modelarską w tej części Europy (dokładnie zbadamy to jak zaliczymy konkursy we Włoszech i Belgii). Największy również z powodu repliki Tygrysa, która dumnie witała modelarzy przed dziedzińcem. Wiedziałem, że to spory pojazd, ale jego ogrom mnie zaskoczył.  Głaskając „kociaka” tu i tam  aż skóra cierpła!

IPMS Świdnica

I tym razem poziom modeli „zwalał z nóg”. Zawsze po powrocie naładowany „pozytywną energią” siadałem i dłubałem coś nowego. Tym razem ręce mi opadły. Głównym przyczynkiem był model kolegi z Czech, Caudron G.3.  Nawet nie staram się go opisać bo był po prostu CUDOWNY!!!

IPMS Świdnica

Całą imprezę zdominowali modelarze ze słonecznej Italii. Zabierali nagrody jedna po drugiej.  GRAND PRIX również wpadło w ich ręce. Fantastyczna diorama przedstawiała fragment barki podczas rozładunku, zbudowana przez modelarski duet wzbudzała zachwyt wśród szerokiej publiczności .

IPMS Świdnica

Nasza bardzo skromna ekipa (ja i tylko ja?) również trafiła coś z nagród. Nasz kolega Marcin Matejko zdobył srebrny medal za swojego „racera” (który to już raz?). Pozostałe nasze modele zdominowały klasę „szmatopłatów”. Fokkerki  Zbyszka Kędzierskiego i Marcina oraz dwa moje, wpadły jedynie w oko fotoreporterom.

IPMS Świdnica

Mam nadzieję ,że następnym razem będzie nas więcej i nie będziemy zasłaniać się  jakimś „brakiem sensu” na start w tej znakomitej imprezie. Przecież  głównie chodzi o to, aby pokazać, że u nas tez się coś lepi.

Modeli łącznie odnotowano 1362! Jest to liczba, która mówi o modelach zgłoszonych do oceny. Myślę, że drugie tyle można było oglądać przy wystawiających się klubach  modelarskich.  Zabrakło jedynie naszego klubu ale za rok meldujemy się w pełnym składzie i ze stoiskiem.

Przy tego rocznej edycji imprezy nastąpiło parę zmian. Czy dobrych czy złych, polemikę zostawiam uczestnikom.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

Z modelarskim pozdrowieniem

Arek Walerowicz

IPMS Świdnica

IPMS Świdnica

PRAGNĘ SERDECZNIE PODZIIĘKOWAĆ:

  • OLI- ZA TO, ŻE CAŁYCZAS BYŁA PRZY NAS I SPOWODOWAŁA, ŻE ZAŻYŁEM KĄPIELI TERMALNYCH – SUPER (wybieram się zimą)!!!
  • LIDII i ANDREASOWI – ZA POMOC I WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ ORAZ ZA PODAREK DLA KLUBU IPMS ŚWIDNICA (na najbliższym spotkaniu popróbujemy)
  • KLUBOWI MODELARSKIEMU Z MOSONMAGYAROVAR ZA CAŁĄ IMPREZĘ

P.S. – jak zwykle garść linków:

IPMS Świdnica

Pozdrawiamy kolegów z IPMS Silesia.