Relacje 2010

MISTRZOSTWA REPUBLIKI CZESKIEJ E-DAY 2010

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

MISTRZOSTWA REPUBLIKI CZESKIEJ E-DAY 2010

 MISTRZOSTWA REPUBLIKI CZESKIEJ E-DAY 2010

MISTRZOSTWA REPUBLIKI CZESKIEJ W MODELARSTWIE PLASTIKOWYM E-DAY

PRAGA 18-19.09.2010

W dniach 18-19 września w Pradze odbyły się mistrzostwa Czech w modelarstwie plastikowym. Jest to jedna z większych imprez tego rodzaju w Europie. Odbywa się jak zwykle pod patronatem Aeroklubu Czeskiego i firmy Eduard-producenta modeli plastikowych i akcesoriów modelarskich. Miejscem imprezy była jak i w latach poprzednich galeria handlowa Nove Butowice. W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział wielu modelarzy z Europy m.in. Słowacji, Węgier, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii,  no i oczywiście z Polski. Nasz kraj , reprezentowało wielu znakomitych modelarzy budząc respekt wśród konkurencji. Swoje modele pokazał oczywiście nasz klub:  Zbyszek-prezes nasz jedyny, Krzysiek, Jacek i Arek . I od razu w tym miejscu mocno ponarzekam na pozostałych naszych klubowiczów, którzy to z powodu niemocy, braku chęci i pospolitego lenistwa nie zaznaczyli swojego udziału w imprezie (choć widnieje ona w naszym kalendarzu). To tyle gorzkich żali!

Stało się tradycją przyznawanie przez nasz kluib nagrody “Małego Richtchofena” na konkursach, w których uczestniczymy. Tym razem trafił on do rąk naszego czeskiego kolegi Davida Pergla z Kladna za wyjątkowej urody krokodyla (Bristol F2B). Oto on:

IPMS Świdnica

 

Przy okazji mamy nadzieję, że David w przyszłym roku wpadnie do Szczawna Zdroju (7-8.05.2011) ze swoimi modelami po „dużego Manfreda” do kolekcji. Serdecznie zapraszamy – “Manfred” czeka.

Ogromna  ilość wystawców, producentów i wreszcie klubów jednoznacznie pokazuje, że nasze szlachetne hobby ma się dobrze i wcale nie zamierza chować się w cień. Wielki szacunek dla nich !!!

Oprócz modeli redukcyjnych można było obeirzeć parking pełen samochodów ciężarowych, które raz po raz jechały w długim konwoju wokół całej wystawy. Modele RC, bo o nich mowa, stają się coraz bardziej popularne nie tylko u naszych czeskich modelarzy.

Co do naszych sukcesów to brązowy medal zdobył Krzysztof Bytniewski i jego F-105. Choć wykonany z leciwego zestawu Monogramu urzekł sędziów doskonałym malowaniem i niezwykle gustowną prezentacją modelu.

Pozdrawiamy zatem wszystkich nowo poznanych kolegów modelarzy, i mamy nadzieję że ruszą z nami do Telford na Scale Modelworld 2o1o!

Z modelarskim pozdrowieniem
Arek
IPMS Świdnica

p.s.

1. Mam ogromny zaszczyt poinformować, że Świdniczanin – Radek Jurga z MDK Świdnica w tegorocznych mistrzostwach zdobył BRĄZOWY MEDAL ! -WIELKIE GRATULACJE DLA RADKA OD STARSZYCH KOLEGÓW Z IPMS ŚWIDNICA!!!

2. Fotka „krokodyla” jest autorstwa naszego kolegi Z Olesnicy – Krzysztofa Barcza, któremu gratulujemy Żelaznego Zlina! (W jego sukcesie mamy też mały udział).

3. Zdjęcia z konkursu można oglądać „pod linkami”:

http://picasaweb.google.cz/101945021987460158395/EDay2010Praha?feat=directlink
samoloty : http://picasaweb.google.com/honza.minov … directlink
Technika : http://picasaweb.google.com/honza.minov … directlink
Moto : http://picasaweb.google.com/honza.minov … directlink