Relacje 2008

KONKURS MODELI PLASTIKOWYCH I KARTONOWYCH – KADEN CUP NACHOD 2008

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

KONKURS MODELI PLASTIKOWYCH I KARTONOWYCH – KADEN CUP NACHOD 2008

KONKURS MODELI PLASTIKOWYCH I KARTONOWYCH

KADEN CUP NACHOD 2008

Kolejnym miejscem naszych modelarskich zmagań był Nachod. Małe przygraniczne miasteczko 100 km. od domku. Dopisała pogoda. Piękna złota jesień może być również czeska.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Impreza bardzo ciekawa bo odbywa się tylko w jeden dzień . Szybko i sprawnie (bo przecież dziś gramy mecz z Czechami!) modelarze pod wodzą Martina  Schustera przygotowali imprezę, która trwała od 11 do 16. Ale warto było. Nasi sąsiedzi jak zwykle pokazują  modele na wysokim poziomie a historyczne eksponaty, do których mają słabość, są ozdobą każdej imprezy.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica

 

IPMS Świdnica

Widzowie jak zwykle dopisali. Z ogromnym zainteresowaniem – i duzi i mali,  przyglądali się tym „drobnostką” nie mogąc wyjść z podziwu, jak to jest zrobione.

Nasz klub reprezentowała para dyżurna Marcin (Uzi) i Arek (Gruby). Marcinek przyleciał Racer’em a ja miałem „kogucika”. Razem postawiliśmy modele w kategorii 32. Kategoria ta była zdominowana przez „jety” ale i nam udało się coś uszczypnąć z puli nagród.

 

IPMS Świdnica IPMS Świdnica

Marcin znów punktował. Zdobył  srebrny medal i Skodę Fabię. Tak mili moi SKODĘ FABIĘ! To już druga po jego Felicji. Tacy to żyją! Oprócz nas było jeszcze paru znajomków (głównie ze ZDolnego Śąska).

Koledzy z Oleśnicy zdominowali kategorię dla modeli kartonowych zabierając raz po raz SKODĘ. Nasz kolega Krzysiek Barcz wywalczył swoją małą dioramą wcale nie małe pudełeczko od jednego ze sponsorów. Warto dodać, że modelik Marcina tak się podobał, że nawet „obce wojska” zapragnęły mięć z nim pamiątkową fotografię.

IPMS Świdnica IPMS Świdnica

To chyba tyle krótkiej relacji z krótkiego konkursu. Mamy nadzieję  znów się tam pojawić za rok i spowodować aby i dla wszystkich członków IPMS Świdnica starczyło „skodzianek”.

Wasz reporter i fotograf: GrubyArek IPMS Świdnica
p.s  Niebawem relacja z jazdy próbnej nową Fabią!
A z Czechami jak ktoś nie wie wygraliśmy 2:1 !
IPMS Świdnica