Relacje 2009

GO MODELLING 2009

By 4 października 2019 14 listopada, 2019 No Comments

GO MODELLING 2009

Go modelling 2009 (go, go, go…)

IPMS Świdnica

Jak niegdyś Jan III Sobieski , tak i my z naszym klubem postanowiliśmy wpaść do Wiednia. Duch Jana III wspomagał na w czasie trudnej podróży, trudnej bo, jak to określił nasz klubowy kolega Zbyś, „padała mżawka”. Dla rozwinięcia terminu podam, że chodziło o potworną ulewę ze śniegiem!!! Żalu specjalnie nie mamy do Zbyszka ale już skontaktowaliśmy go z Panem Kretem od telewizyjnej pogody w celu dokładniejszego opisu zjawisk meteo.

Byliśmy już przednią osią w Wiedniu a tu HALT! Żółty EC-135 (ADAC) „siada” na autostradzie. Pomyśleliśmy, że to po naszą mocną ekipę. Jednak chodziło o szybką pomoc poszkodowanym w kolizji. Emocje jak widać zapowiadały się już od samego początku. Dojechaliśmy na miejsce imprezy. Naszym zmęczonym oczom ukazały się monumentalne budowle Arsenału. Muzeum doprawdy fantastyczne! Ogrom eksponatów i sposób ich prezentacji był tłem dla prezentowanych modeli. Dosłownie tam gdzie eksponaty tam i modele. W całym tym dostojnym otoczeniu równie chlubnie prezentował się nasz świdnicki klub.

IPMS Świdnica

IPMS Świdnica

IPMS Świdnica

IPMS Świdnica

Polecam wszystkim to muzeum! A  na zachętę podaję link: www.hgm.or.at/eng/

Każdy nasz zagraniczny występ to pewnego rodzaju doświadczenie. Nie inaczej było w Wiedniu. Karty zgłoszeniowe opracowane przez organizatora (IPMS Austria) sugerują aby nie wpisywać klas startowych. Robi to za nas organizator!? Sprawa o tyle dziwna, że wprowadza w błąd. Musieliśmy na nasz wniosek zmieniać kategorie startowe (dzięki Andrzej!). No i się opłaciło, bo to właśnie Marcin zdobył srebrny medal w kategorii samolotów cywilnych. Nie byliśmy jedynymi zawodnikami z Polski. Irek Mikucki i Paweł Mikucki  wypadli doskonale w swoich kategoriach zdobywając 4 medale ! a Andzrej Ziober,  wspaniałym Lancasterem , złoty medal.

IPMS Świdnica

Oprócz Lancastera Andrzej zdobył nagrodę SONDERPRICE za model Junkersa. Naszym kolegom serdecznie gratulujemy !

Gratulacje należą się również całemu naszemu klubowi za „Kolekcję samolotów Manfreda von Richthofen’a”, która w  Wiedniu miała swoją premierę oraz  Krzysiowi i Jackowi za debiut w roli seniorów.

IPMS Świdnica

Rośniemy w siłę a to najważniejsze.

Z modelarskim pozdrowieniem

Arek Walerowicz

IPMS Świdnica

Więcej zdjęć do zobaczenia na: