VIII WROCŁAW MODEL SHOW

8 Wrocław Model Show – 13-14 kwietnia 2019

Nasz klub reprezentowali Piotr Wit i piszący te słowa Marcin Matejko. W ostatni weekend w pobliskim Wrocławiu odbyła się wspaniała impreza modelarska. Jedna z tych, na których po prostu trzeba być. Dla nas obecność obowiązkowa, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze do Wrocławia niedaleko więc szkoda się nie wybrać. A po drugie do Wrocławia zawsze przyjeżdżają wirtuozi modelarstwa wraz ze swoimi mistrzowskimi pracami. A zatem naprawdę jest na co popatrzeć. Ja powodów miałem więcej bo tym razem impreza odbyła się w LZNie (LotniczeZakladyNaukowe), a nie byłem w tym miejscu już wiele lat. Nie ukrywam więc, że bardzo chciałem zobaczyć czy i co się zmieniło. Ponadto chciałem oczywiście zaprezentować modele z naszej pracowni modelarskiej. Najważniejszym jednak z powodów, moich osobistych, była chęć pokazania Natalce wystawy modelarskiej w nieco innym wydaniu w porównaniu do świdnickiego „Juniora”. Zatem sami przyznacie, powodów powyższych zignorować nie mogłem. Ci którzy zignorowali pierwsze dwa – niech ŻAŁUJĄ!

Ósmy Wrocławski Model Show nie zawiódł naszych oczekiwań, było wszystko to, co gwarantuje wrażenia, zadowolenie, dobrą zabawę i świetną atmosferę, tj.: piękne modele, ciekawe miejsce i wspaniali ludzie.

BYŁO NAPRAWDĘ SUPER!

Organizatorom należą się ukłony do samej ziemi za profesjonalne przygotowanie imprezy. Zaangażowanie ich sprawia, że każda kolejna edycja imprezy jest coraz lepsza. To zaś ogromnie cieszy i zachęca do corocznego udziału we wrocławskiej imprezie modelarskiej. A trzeba tu dodać, że Wrocław ma bardzo mocne tradycje modelarskie i wrocławscy modelarze jak i organizowane przez nich imprezy od dziesiątek lat cieszą się dużym uznaniem w naszym kraju i za granicą.


Ogólny poziom prac, jak zwykle we Wrocławiu, był bardzo wysoki i niestety nie wszystkim było dane zdobyć „wyróżnienie” w tak prestiżowej modelarskiej imprezie.  Nieskromnie się przyznam, że mi też przypadł udział w nagrodach wrocławskiej imprezy i choć zaprezentowałem tylko dwa modele to  wyróżnień otrzymałem aż sześć! Najcenniejszym trofeum jest „Wrocławski Krasnal” czyli Grand Prix za najlepszy model Wrocław Model Show 2019.

Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas, przyjacielskie spotkanie wakompaniamencie modelarskich gawęd, możliwość podziwiania wszystkich tych przepięknych modeli oraz niepowtarzalne nagrody.

Szczególnie cieszę się tym, że mogłem zabrać do was moją małą Natalię i pokazać jej te wszystkie wspaniałości, które zrobiły na niej wielkie wrażenie, UŚMIECH DZIECKA – BEZCENNY.

Marcin Matejko

P.S.

We Wrocławiu nasz świdnicki MDK reprezentowały obydwie pracownie (DZIAŁ I i II) przywożąc ze sobą najlepsze prace swoich modelarzy, jak i również samych modelarzy, tak aby mogli naocznie dotknąć tych wszystkich wspaniałości. Nasza modelarnia wystawiła modele Natalki Matejko, Bartka Kopaczewskiego, Kacpra Grzegorzewskiego i Karola Mickiewicza. Prezentowały one bardzo wyrównany poziom wykonania, zbliżony do modeli „konkurencji”.Tym razem przywieźliśmy do modelarni dwa dyplomy, które otrzymała Natalka za model samolotu Messerschmitt 109 oraz „Rodzinkę Stegozaurów”. Kilka wspaniałych nagród otrzymali uczestnicy zajęć z Pracowni Pana Arka Walerowicza w tym przepiękny puchar Dyrektora LZN w formie „sprężarki samolotu An2”za imponującą pracę zbiorową podopiecznych Pana Arka –  kolekcję modeli samolotów polskich z lat 1918- 1920, która nie miała sobie równych w swej kategorii konkursowej.

Leave a Reply