Richthofen Trophy

Jak wieść niesie, już w tym roku, 1-2. września 2018 odbędzie się kolejne Świdnickie Biennale Modelarskie. W związku z tym że tego roku przypada 100.rocznica śmierci najsławniejszego pilota-asa z okresu I wojny światowej  M.Richthofena, chcielibyśmy przypomnieć Wam historię przyznawanej przez nasz klub STATUETKI RICHTHOFENA.

Poniżej znajdziecie także listę dotychczasowych zdobywców tej prestiżowej nagrody. Jednocześnie zapraszamy wszystkich modelarzy entuzjastów tego okresu w lotnictwie do udziału w ŚBM’18 i uczestnictwa w rywalizacji. Szykujemy specjalne nagrody. Będziemy Was o wszystkim informować.

Apelujemy do Was – już teraz zarezerwujcie sobie ten termin i przygotujcie swe prace do rywalizacji. Do zobaczenia w Świdnicy !

Nazwa wyróżnienia:

    • “Red Baron”, “Richthofen” albo “Duży Richthofen”

 

Historia wyróżnienia:

  • Wyróżnienie jest przyznawane od 2008 roku.

Zasady przyznawania:

  • Statuetka „Red Baron” (“Richthofen” albo “Duży Richthofen”) przyznawana jest za najlepszy model samolotu z okresu I WŚ na konkursie organizowanym przy współudziale IPMS Świdnica.

Okazje do zdobycia wyróżnienia:

  • coroczny poprzednio Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych w Szczawnie Zdroju a obecnie Festiwal Modeli Redukcyjnych w Świdnicy,
  • od 2010 roku na ogólnoświatowej imprezie modelarskiej w Telford – Scale ModelWorld.

Kapituła:

  • Do przyznania nagrody powoływana jest każdorazowo kapituła składająca się, co najmniej z trzech z członków IPMS Świdnica która wybiera jej zdaniem najlepszy model startujący w konkursie

Lista zdobywców statuetki Richthofena- Elitarna Eskadra Richthofena


Leave a Reply