11. INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 2017

piątek, 05 maja 2017 14:42 | Author: Jarosław Klimkowski |

 

Delegacja klubowa wystąpiła w nieco okrojonym składzie z powodu przypadającej  na ten sam czas przeprowadzki  do nowej siedziby.

W ramach tej imprezy były rozegrane zostały następujące konkursy:

  • – Inowrocławski Konkurs Modelarski,
  • – Festiwal Modeli Kartonowych,
  • – Festiwal Modeli Plastikowych.

Na miejsce imprezy wybrano Halę Widowiskowo-Sportową przy III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, gdzie na dużej przestrzeni zgromadzono ponad 900 modeli w różnych klasach startowych nie tylko z licznych klubów z całej Polski, ale także z Litwy i Rosji.

Uwagę zwracała kategoria, w której młodzicy wystawiali swoje pierwsze, własnoręcznie wykonane od podstaw modele. Jest to doskonały, godny naśladowania pomysł, na zachęcenie młodych adeptów modelarstwa do rozwijania swoich zainteresowań. Ten ukłon skierowany ku najmłodszym pokazuje, że modelarstwo to sport bez ram wiekowych i każdy bez względu na wiek i płeć znajdzie tu coś dla siebie.  Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się także kartonowe budowle wykonane z niezwykłą dokładnością przez klub z Litwy oraz coraz częściej pojawiające się na konkursach liczne pojazdy i figurki fantasty.

Organizatorzy konkursu zadbali nie tylko o miłą i  przyjazną atmosferę, ale także zapewnili liczne atrakcje.  
Jedną z nich był wyjazd do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, gdzie obejrzeliśmy wystawę stałą Od Cedyni do Karbali. Muzeum gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świcie. Szczególną uwagę muzeum kładzie na dzieje II wojny światowej przedstawiając eksponaty ze wszystkich pól bitewnych na których przelewana była krew polskiego żołnierza. Muzeum posiada również bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym kilkanaście całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych w czasie inscenizacji historycznych.

Tradycyjnie też zorganizowano wieczorek integracyjny, gdzie mogliśmy poznać się bliżej i spędzić milo czas  w przyjacielskiej atmosferze.
Inowrocław to piękne miasto zwane  stolicą Kujaw Zachodnich, zostało uznane za jedyne miasto w Polsce o najczystszym powietrzu  więc nie sposób było nie wybrać się na spacer po uzdrowisku i  nie obejrzeć tężni usytuowanych w Parku Solankowym . Jest to druga co do wielkości tężnia w Polsce i jedna z nielicznych w całej Europie.

Wyjazd był udany także pod względem zdobytych nagród, szczególnie dla naszego kolegi klubowego Krzysztofa  Bytniewskiego, który za swój model  Su-24MR 1/72, otrzymał następujące nagrody:
⦁    Wyróżnienie PS-06   Senior – Modele Plastikowe – Samoloty z napędem odrzutowym 1:72 i mniejsze Su-24MR
⦁    Nagroda specjalna od Modelarzy Redukcyjnych z Łasku – Za F-16 lub inny samolot odrzutowy – senior – Su-24 MR
Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie i gratulujemy świetnej i niezwykle sprawnie przygotowanej imprezy.
Do zobaczenia za rok.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ela i Jarek Klimkowscy