Hradecki Lev 2017

28.01.2017 r. spróbowałem swoich sił w czeskim konkursie modelarskim w Hradec Kralove, jako nowy narybek świdnickiego IPMS. Po dwugodzinnej drodze z Ząbkowic Śl. modele  zaprezentowały się na stołach 
w odpowiednich kategoriach.

Na wystawę zabrałem: Goździka, dwa T-72 (w dwóch skalach 1/35 i 1/72) i mojego ukochanego Leona 2A4, z którym wiązałem największe nadzieje. Stół z pancerką był niemal cały czas oblegany, co utrudniało oglądanie modeli, a było na co popatrzeć.

Dotyczyło to również części lotniczej. Każdy z wystawianych modeli prezentował się mniej lub bardziej efektownie. Na konkurs przyjechała też klubowa ekipa, jednak nic nie wystawiła i po rozmowie w konkursowej stołówce, udała się w kierunku domu. Po pięciu godzinach spędzonych na wystawie, przeplecionych zjedzeniem czeskiej pizzy i obejrzeniu meczu hokejowego, przyszedł czas na wyniki. Tak jak  spodziewałem się, niczego nie udało się zdobyć, ale w trakcie oczekiwania na wyniki poznałem sympatycznych modelarzy z Nysy, z którymi wymieniłem się doświadczeniem.

Hradec opuściłem jednak zadowolony, dzięki poznanym ludziom i zdobytemu doświadczeniu. Następnym konkursem będzie kwietniowy WMS we  Wrocławiu, na który mam już kilka interesujących projektów.

Janek Szmiel

Leave a Reply