Relacje 2017

I spotkanie Świdnickich Stowarzyszeń Modelarskich i Lotniczych

By 22 stycznia 2017 14 kwietnia, 2021 No Comments

I spotkanie Świdnickich Stowarzyszeń Modelarskich i Lotniczych

Z inicjatywy Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, w piątek 20 stycznia w UM Świdnica na zaproszenie Zastępcy Prezydenta Świdnicy Szymona Chojnowskiego  odbyło się pierwsze spotkanie Świdnickich Stowarzyszeń Modelarskich i  Lotniczych. Spotkanie miało na celu przygotowanie prezentacji dotychczasowego, bogatego dorobku w tej dziedzinie na przestrzeni lat oraz ukazanie w formie wystawy w 2017r,  zorganizowanej w wybranych do tego celu miejscach ekspozycyjnych swoich osiągnięć. W organizowanych imprezach oraz wystawie wyeksponowany zostanie walor promocyjny Miasta Świdnica z uwzględnieniem włączenia do tych działań współpracy transgranicznej.

Partnerzy z R.Czech, zaproszeni zostaną na kolejne spotkanie w dniu 22 lutego do UM w Świdnicy, gdzie głównym celem będzie ukierunkowanie wspólnych działań na rzecz pozyskania środków pomocowych w ramach programu UE na lata 2014-2020. Do współpracy zaproszone zostaną środowiska szkolne oraz klubowe, organizacje NGO, działających w Świdnicy i Powiecie świdnickim które zadeklarują realizację PROGRAMU EDUKACJI LOTNICZEJ DZIECI I MŁODZIEŻY w ramach PARTNERSTWA MIAST i GMIN.

W spotkaniu obok przedstawicieli Urzędu Miasta Świdnica i Gospodarza spotkania Zastępcy Prezydenta Szymona Chojnowskiego uczestniczyły stowarzyszenia i organizacje:

  1. Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej
  2. Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Ziemi Świdnickiej
  3. Muzeum Broni i Militariów
  4. Lokalna Organizacja Turystyczna
  5. Muzeum Dawnego Kupiectwa

Liczymy na włączenie się kolejnych  stowarzyszeń do tych działań /informacji udzielamy pod telefonami:

  • 695 18 00 60 – e-mail: muzeum.ikar@poczta.onet.pl  AEROKLUB ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ
  • 604 966 451  – e-mail: toomk@kki.net.pl IPMS-ŚWIDNICA/

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Leave a Reply